O nas

Nasze gospodarstwo

Nasze gospodarstwo leży w północnej części Polski, Posiadamy własną plantację jagody kamczackiej, borówki amerykańskiej, porzeczki czarnej, rokitnika, oraz od 2 lat uprawiamy konopie siewne tzw. odmiana przemysłowa. Pasjonujemy się starymi odmianami drzew  i krzewów owocowych. Powoli wprowadzamy do naszego gospodarstwa uprawę permakulturową  warzyw i owoców, ziół . 

Zbieramy Zioła

W naszej ofercie znajdą państwo zioła pozyskiwane z polskich łąk i lasów, których nie zbieramy na dużą skalę. Zioła pozyskujemy z dala od miejskiego zgiełku,  wybieramy miejsca czyste ekologicznie dzięki czemu, są wolne od różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Jesteśmy pasjonatami zielarstwa, więc szczególną  uwagę  zwracamy na zasady pozyskiwania surowców roślinnych. Każdy zbiór  musi odbyć się tak, aby pozyskiwanie nie naruszało  zachowania danej  populacji w obszarze zbioru.  

Tłoczymy Oleje

Jesteśmy również  producentem olejów roślinnych, które tłoczymy  na indywidualne zamówienie.

Nasze oleje tłoczone są metodą na zimno charakteryzują się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych  oraz aktywnych biologicznie związków, które są ważne dla zdrowia . Oleje tłoczone na zimno, mają unikalny skład: zawierają  niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT)  omega 3  i omega 6.

Temperatura tłoczenia nie przekracza 36˚C. Produkty nasze nie podlegają procesom oczyszczania i rafinacji. Dlatego ich skład i parametry biochemiczne są dokładnie takie same jak w nasionach. Zaopatrujemy  się w nasiona roślin oleistych w certyfikowanych gospodarstwach ekologicznych, kładąc duży nacisk na jakość surowca użytego do produkcji.

Nasze oleje  powstają z tłoczenia wyłącznie całych nasion (ziaren), wyjątek stanowi olej kokosowy, Nasze nasiona nie są rozdrabniane, szatkowane, rozrywane,  w przeciwieństwie do olejów tłoczonych na masową skalę, gdzie stosuje się enzymy ułatwiające wydobycie oleju . 

Oleje  rozlewamy (poza olejem kokosowym) wyłącznie do butelek z ciemnego brązowego szkła, dzięki czemu olej dłużej zachowuje świeżość, jest chroniony przed promieniami UV, co pozwala mu zachować walory.  

Nasza załoga udziela również porad z zakresu:

*Fitoterapii * Dietetyki klinicznej * Wsparcia mitochodrialnego  *Izopatii * Homeopatii* Radiestezji Klinicznej 

- problemy z jelitami, 
- alergie, nietolerancje pokarmowe, pasożyty, 
- terapie mitochondrialne - (autyzm, choroby degeneracyjne, depresja, wyczerpanie zawodowe itp.)
- wspomaganie chorób: nowotworowe, Parkinson, Alzheimer, stwardnienie rozsiane, 
- problemy z trądzikiem młodzieńczym, trądzik różowaty, Acne inversa ( trądzik odwrócony), cera b. wrażliwa, atopowa, nużeniec ( demodex)
- wspomaganie chorych w opiece paliatywnej 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony:

Terapie mitochondrialne www.hrvmed.pl

Nasze gabinety:

woj. mazowieckie:

Warszawa: ul. Opoczyńska 9 lok 5 (Mokotów Górny)  Gabinet Terapii Dziecięcej "Paja

woj.pomorskie: 

Nowa Dąbrowa 9 ( powiat Słupsk, gmina Potęgowo) przy trasie  A6

Wejherowo, ul. Rzeźnicka 10/b 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy,  telefon: +48537917117 lub adres email:  gryfptf@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!

--

Załoga sklepu
u Zielarza

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl