Zawiera nawet 45% kwasów omega-3. Posiada ochronne działanie na serce, wątrobę, trzustkę, jelita, nerki oraz naczynia krwionośne. Łagodzi objawy artretyzmu i reumatyzmu oraz alergii

Olej rydzowy od zielarza - 250 ml

Zawiera nawet 45% kwasów omega-3. Posiada ochronne działanie na serce, wątrobę, trzustkę, jelita, nerki oraz naczynia krwionośne. Łagodzi objawy artretyzmu i reumatyzmu oraz alergii.
ładowanie
27,00
 PLN
za
szt.
Producent: U Zielarza
szt.
ładowanie

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

Niezwykły skład nasion lnianki (licznik) 

Około 35% składu nasion lnianki stanowią  tłuszcze, Tłuszcz zawarty w tych niepozornych nasionkach ma wysoką zawartość (do 90%) wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Powyższe kwasy są niezwykle korzystne dla diety i zdrowia człowieka. W składzie oleju z lnianki znajdują się także witaminy A, E, z grupy B, lecytyna, mikro i makroelementy.

Zawiera dużą ilość kwasów nienasyconych: linolowy, linolenowy, eicosenowy. Olej z lnianki jest odporny na jełczenie z powodu dużej zawartości związków fenolowych i tokoferoli.

  • Przyspiesza gojenie ran, odleżyn, oparzeń i owrzodzeń.
  • Znosi objawy atopowego zapalenia skóry, wypryski i dermatozy.
  • Pobudza wydzielanie żółci. Działa ochronie na wątrobę, serce, naczynia krwionośne, trzustkę, jelita i nerki.
  • Opóźnia procesy starzenia tkanek.
  • Normalizuje poziom lipidów, cukru i cholesterolu we krwi.
  • Łagodzi objawy artretyzmu i reumatyzmu oraz alergii.

Przechowywanie:  w ciemnym, chłodnym miejscu. Po otwarciu opakowania w lodówce w ciemnym, chłodnym miejscu. Po otwarciu opakowania przechowywać w lodówce.

Zastosowanie:  Olej rydzowy sprawdza się znakomicie jako zdrowa baza do marynat, okrasa do kasz, makaronów i ziemniaków, dodatek do zup, dodatek do sałatek  Dawka lecznicza (wg Dr. Różańskiego) to 5-10 g 2 razy dziennie, najlepiej przed jedzeniem.  Olej z lnianki (z lnicznika siewnego) – Oleum Camelinae sativae (Linne) Crantz (Brassicaceae = Cruciferae) jest szczególnym olejem roślinnym, bowiem zawiera nawet 45% kwasów omega-3. W oleju tłoczonym na zimno ponad 50% zawartości stanowią kwasy tłuszczowe wielonienasycone: kwas alfa-linolenowy (omega-3 35-45%), kwas linolowy  (omega-6 15-20%); kwas erukowy 1-3%; zawiera również tokoferole (110 mg/100 g). Olej z lnianki jest odporny na jełczenie z powodu dużej zawartości związków fenolowych i tokoferoli. (wg dr. H. Różańskiego)  dawka lecznicza 5-10 g 2 razy dziennie, najlepiej na czczo.

Szanowni państwo,  dzielimy się informacjami zaczerpniętymi z ogólnodostępnej literatury oraz z internetu.

Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
Ładowanie
Powiązane produkty
Zawiera nawet 45% kwasów omega-3. Posiada ochronne działanie na serce, wątrobę, trzustkę, jelita, nerki oraz naczynia krwionośne. Łagodzi objawy artretyzmu i reumatyzmu oraz alergii
Olej rydzowy od zielarza - 100 ml
17,50
PLN
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl